• Vianočná stopovačka

20. 12. 2022

Radi sa prechádzate po Nižnej? Pridajte ku Vianočnej stopovačke! Môžu sa zapojiť deti, dospelí, aj celé rodiny. 7 rodín v našej obci sa láskavo ponúklo, že pripraví pre vás nápovedu. Každý deň od 17. decembra sa postupne objaví a vysvieti  jedno okno v našej obci, na ktorom bude okrem výzdoby v duchu Vianoc aj jedno písmeno z tajničky. Vašou úlohou bude každý deň vystopovať jedno písmeno, z ktorého sa nakoniec zloží SLOVO alebo VETA. Stopovačka končí počas štedrého dňa 24.12. pri jasličkách a betlehemskom svetle v kostole sv. Gála v Nižnej, kde si môžete svoju vylúštenú hádanku overiť. Samozrejme tam na vás bude čakať aj prekvapenie. Viac info na www.kczoe.sk alebo fcb Komunitne centrum Zoe a Materske centrum Dupajda. Tešíme sa na vás a prajeme veľa zábavy pri hľadaní písmenok do tajničky!

• Po dvoch rokoch si v Nižnej žiaci opäť zahrali Vianočný bedmintonový turnaj

20. 12. 2022

Po viac ako dvojročnej prestávke zorganizovali v sobotu 17. decembra 2022 členovia bedmintonového oddielu v spolupráci so ZŠ s MŠ v Nižná, ďalší ročník Vianočného bedmintonového turnaja žiakov. Vysoká chorobnosť na základnej škole ovplyvnila aj celkovú účasť na turnaji.

Turnaja sa zúčastnilo 14 mladých bedmintonistov a pre mnohých to bol ich prvý bedmintonový turnaj. Hráči boli rozdelení do 3 kategórií. V najmladšej 2.-5. ročník skončila na prvom mieste všestranná hráčka Miriam Domagalová, ktorá po víťazstve v skupine vyhrala bez zaváhania aj semifinálový a finálový zápas. Na druhom mieste veľkú bojovnosť preukázala Ema Žuffová. V zápase o tretie miesto vyhrala šikovná Margaréta Gabaríková nad Sofiou Kulakovou. O piate miesto zabojovala Soňa Boďová, keď porazila najmladšiu účastníčku turnaja Vanesu Hlubinovú. V kategórii dievčat 6.-8. ročníka, ktoré súťažili spolu s chlapcami, hrali iba dve hráčky. V ich vzájomnom zápase zvíťazila vytrvalá Lea Malatinková nad Leou Boďovou 2:0 na sety. Z chlapcov 6.-8.roč. sa na prvom mieste umiestnil bez straty setu najskúsenejší bedmintonista Gregor Skurčák. Druhú priečku obsadil stále sa zlepšujúci Tomáš Hlavaj a tretiu bedmintonový začiatočník Šimon Veselý. Všetci bedmintonisti svojimi výkonmi na tomto turnaji preukázali, že sú pripravení reprezentovať našu obec aj na celoslovenských bedmintonových turnajoch SZBe v roku 2023.

Veľké poďakovanie za spoluorganizáciu si zaslúžia bedmintonistky Lívia Suchánková a Dominika Argalášová. Potešila nás aj hojná účasť rodičov, ktorí si našli čas a prišli povzbudiť svoje šikovné deti. Turnaj finančné podporila obec Nižná. Všetkých mladých priateľov bedmintonu pozývame na turnaje v budúcom roku 2023.

Mgr. J. Suchánek

Foto autor

• Vianočné trhy

14. 12. 2022

Srdečne Vás pozývame na Vianočné trhy, ktoré sa uskutočnia vo štvrtok 15. decembra 2022 od 14.00 - 16.00.hod v priestoroch základnej školy na prízemí a na prvom poschodí. Na Vianočných trhoch si budete môcť zakúpiť rôzne vianočné výrobky, ktoré pripravili vaše deti. Tešíme sa na vašu návštevu.

• Školský Vianočný florbalový turnaj

9. 12. 2022

​     Vianočný florbalový turnaj pre žiakov 3.-4.ročnik v telocvični ZŠ Nižná, dopadol na jednotku. Všetci účastníci odchádzali z telocvične, ako víťazi, pretože dnes nešlo o 1.miesto, ale aby sa žiaci prvého stupňa stretli a pobavili florbalom. Ďakujem všetkým 50 žiakom z Nižnej, Tvrdošína a Trstenej za predvedené výkony a ich pánom učiteľom za prípravu a čas, ktorý týmto deťom venujú. Už sa tešíme na Veľkonočný turnaj​​​​​​​

• Florbalový zápas ZŠ s MŠ Nižná – Polícia DO Dolný Kubín

​​​​​​​

Vo štvrtok 1.12.2022 sa v telocvični ZŠ s MŠ Nižná odohral priateľský florbalový zápas našich deviatakov proti príslušníkom policajného zboru dopravného oddelenia v Dolnom Kubíne. Hostia z Dolného Kubína ukázali svoju kvalitu a porazili našich žiakov vysoko 17:4. Súperovi gratulujeme a musím priznať, že nás veľmi príjemne prekvapili svojim nasadením a palicovou technikou. Do odvety sa pripravíme lepšie.

• Florbalisti zvíťazili aj v Nowom Targu

​​​​​​​

EDM florbalová akadémia pri ZŠ s MŠ Nižná opäť víťazne. V sobotu 3.12.2022 sme odohrali svoj prvý medzinárodný turnaj a naši hráči opäť dokázali svoju kvalitu a odnášame si z Poľska pohár za 1.miesto a zlaté medaile. Dostali sme hneď ponuku na ďalší turnaj 28.1.2023. Nadviazali sme tiež družbu so základnou školou v Ludzmierzi a dohodli si vzájomnú spoluprácu. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným hráčom za predvedené výkony a ich rodičom, ktorí nám vytvorili v Poľsku domácu atmosféru. Ďalší turnaj odohráme vo štvrtok 8.12.2022 od 8,00hod. na domácej pôde v telocvični ZŠ s MŠ Nižná o majstra okresu Tvrdošín.

• Florbalisti v Kubíne víťazne

6. 12. 2022

Vo štvrtok 1.12.2022 sa EDM florbalová akadémia pri ZŠ s MŠ NIŽNÁ zúčastnila a zároveň aj zvíťazila vo svojom prvom florbalovom turnaji pre žiakov 1.-4.ročnika základných škôl v Dolnom Kubíne. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev a Nižná vo finále porazila domácich hráčov zo ZŠ J. Matušku 5:1. Gratulujeme a držíme chlapcom palce už túto sobotu, kedy sa po prvýkrát predstavia na medzinárodnom turnaji v Novom Targu. Poďakovanie patrí p. riaditeľovi ZŠ s MŠ Nižná Ľubomír Ivan za podporu a kvalitné tréningové podmienky pre našich hráčov a firme EDM NIŽNÁ Mária Stroková, ktorá nám pri tomto projekte florbalovej akadémie pomáha. Samozrejme všetkým hráčom za predvedené výkony a osobitne za dnešnú pomoc pri náročnom turnaji v Dolnom Kubíne rodičom Martin Chorvát a Miroslava Malatinková .